هیولای پول

در این روزهای که در هر ثانیه ارزش ریال کمتر و کمتر می شود پیشنهاد دیدن یک فیلم شاید کمی غیر منطقی باشد اما فیلم هیولای پول قصه همین روزهای ماست.

هیولای فیلم نام فیلمی است که به پشت پرده وال استریت می پردازد  و تغییرات ارزش سهام  و شما در هر لحظه از فیلم همزاد پنداری زیادی با این روزهای بازار مالی ایران می کنید.

جک اوکانل جوانی است که تمامی دارایش در بازی سیاه بازار مالی باخته است. و دنیا برایش به آخر رسیده است  با جلیقه بمب و اسلحه به یک برنامه تلویزیونی که درباره سهام است،  وارد می شود و مجری برنامه (جرج کلونی) را  گروگان می گیرد. و  طی فیلم با این جوان که در ابتدا شرور بنظر می رسد همراه می شوید و در پایان متوجه شرارت سیستمی بازار مالی می شوید.

جولیا رابرت بازیگر توانمند نقش کارگردان برنامه تلویزیونی دارد (در واقع نقش جوانی خود را بازی کرده زیرا وی روزنامه نگاری خوانده و بعدها وارد حوزه سینما شده است.)

محمد علی محراب بیگی

بازیگران  جورج کلونی، جولیا رابرتز، جک اوکانل  هستند
کارگردان  جودی فاستر است و همین باعث می شود تا ما را به دیدن فیلم ترغیب کند.

نیمه ابتدایی فیلم در یک فضای استودیو تلویزونی می گذرد که القا کننده فضای دروغین است. جورج کلونی که مجری توانمند و با اعتماد به نفس این برنامه است تحلیل بازار مالی و سهام را انجام می دهد که جوانی وارد استودیو می شود او را گروگان می گیرد و به او جلیقه انفجاری می بندد… جورج کلونی متوجه می شود که  صحنه گردانهای بازارمالی و دخالت انسانی باعث سقوط ارزش سهام شده است و در نتیجه عده زیادی متضرر شده اند… لذا با گروگانگیر همراه می شود.

نیمه اخر فیلم گروگان گیر به خیابان و ساختمان وال استریت می رویم و از این به بعد شما با شخصیت گروگانگیر همزاد پنداری می کنید چرا ارزش پول ما  هم مثل این کارکتر فیلم به فنا رفته و هیچ کس پاسخگو نیست حتی کسی که جلوی دوربین های تلویزیونی هم می آید کوچکترین عقوبتی نمی یابد و  قرار نیست که صحنه گردانان مالی تغییری یابند فردی که همه چیزش را باخته جانش را هم می بازد

دقیقا همانند  اتفاقات این روزهای ما  که همه شاهد آن هستیم. همانند ایران شبکه های اجتماعی و هکرها به کمک یافتن حقیقت می آیند و پشت صحنه های جنگ های اقتصادی را رو می کنند. و کنار آنها هم عده ای دابسمش ها و فیلم های کوتاه را در شبکه های اجتماعی شر می کنند عده ای در خیابان برای تماشا جمع می شوند بعضی نگاه می کنند بعضی شعار می دهند بعضی می رقصند پولها صرف جنگ و اعتصابات کذایی کشوری دیگر می شود.  و این راه عده ای سود می برند. و پلیس بجای آن که مقصر اصلی را دستگیر کند جوان به ستوه آمده با تیر می زند. این همان هیولای پول است.

 

هیولای پول